2500₺ ÜZERİ ALIŞVERİŞTE ÜCRETSİZ GÖNDERİM. HEMEN AL

Cart

Ahşap Jaluzi Perde Rengi Seçerken

Ahşap jaluzi perde maliyeti yüksek bir perde olduğundan ahşap jaluzi perdenin rengini seçerken çok daha dikkatli davranmalıyız. Beyaz temizliğin, saflığın, barışın, kutsallığın rengidir. Beyaz ışığı yansıttığı için mekânlara ferahlık parlaklık ve enerji kazandırır. Zarafeti, soğukkanlılığı temsil ettiği için soğuk ortamlar oluşturmak için Beyaz kullanılır. Beyaz gözleri ve ruhu dinlendirmesinden, mekanları olduğundan daha geniş göstermesinden, kullanıldığı ofislerde istikrarı, devamlılığı ve güveni artırmasından mimarlar tarafından tercih edilir. Ayrıca temizliğin ve hijyenin ön planda olduğu hastaneler, diş klinikleri, ilaç firmaları, eczaneler gibi sağlıkla ilgili mekanlarda sıkça kullanılır. Beyaz renk ışıkla farklı tonlara bürünerek ortamın renk geçişlerini tamamlar.

 Ahşap jaluzi perde geleneksel perdelere alternatif olarak ortama doğal, sıcak bir görünüm sağlar. Dekoratif bir ürün olan ahşap jaluzi parke ve mobilyalarla bütünleştiğinde ortama modern egzotik bir hava katar. Alacağınız ahşap jaluzi perdenin slayt kalınlığı kullanacağınız yer için çok önemlidir. Slayt kalınlığı dar olması demek ahşap jaluzi perde paralel durduğunda slaytların arasında kalan boşluk dar olacağından hem dışardan gelen ışık az olacak hem de sizin görme acınız azalacak. ahşap jaluzi perdenin Slayt kalınlığı büyüdüğünde ise ahşap jaluzi perde paralel durduğunda aralardaki boşluk mesafesi artacağından dışardan içeriye nüfus eden ışık miktarı ve görüş açısı artacaktır. Ayrıca ahşap jaluzi slayt kalınlığı arttıkça toplanma mesafesi de artacağından ahşap jaluziler toplandığında pencerelerinizin üzerinde hem büyük bir alan kaplayacak hem de pencerelerin açılıp kapanma işlevini engelleyebilir. Ahşap jaluzi alırken buna dikkat edilmelidir. Ne olursa olsun ahşap jaluzi perdeler doğal bir ısı yalıtkanı olduğundan ahşap jaluzi enerji tasarrufu sağlayarak ısınma ve soğutma giderlerinizi azaltır. Doğal olarak Bruney, Fiji, Endonezya, Malezya, Singapur ve Filipinlerde yetişen ramin ağacından imal edilir. İşlenerek maun, kayın, ceviz gibi doğal ağaç renkleri oluşturularak cilalanır ve ahşap jaluzi şeritleri meydana gelir. Ahşabın en önemli özelliği yüksek teknolojik fırınlarda fırınlanarak ahşap jaluzi slaytlarının dönmemesi ve eğilmemesinin önlenmesidir.

 Ahşap jaluziler mekana sıcak ve rahat bir ambiyans katarlar. Sadece işlevsel değil aynı zamanda dekoratif bir üründürler. Kullanıldığı yerlerin genel dekorasyonuna uyum sağlarlar. Ahşap jaluziler en az 35 cm, eninde en fazla 180 cm eninde üretilmektedir. Birçok mekanizmalı perdeye göre ağır olduğundan büyük ölçülerde kullanım zorluğu yaşatabilir. Mobilya ve parkelerle bütünleştirilip şık bir görüntü sağlanabilir. Zararlı güneş ışınlarını süzüp ahşabın ısı yalıtımının daha iyi olmasından ötürü alüminyum jaluzilere göre içerisini daha seridir. Ahşap jaluziler Endonezya kökenli Tropik (Ramin) masif ağaçları kullanılarak, ceviz, maun, kayın gibi doğal ağaç renkleri verilip cilalanmış şeritlerden meydana gelmiştir. Ahşap görünümüne ya da rengine sahip plastik türevlerinden değil, tamamen doğal ağaçlardan üretilirler. İp ve ayar çubukları estetik ve renk olarak perdenin bütünüyle uyumludur.